За това този списък с необходимите стъпки може да ви бъде от полза.
СТЪПКА 1: Преценете колко е голяма щетата.
Преди да започнете да си скубете косите и да се вайкате, запазете спокойствие и преценете какъв е основния проблем.
Дали силният вятър не е причинил някаква щета?
Ако пък изведнъж установите, че покривът ви тече, трябва първо да прецените колко всъщност е сериозна дупката.
Ако става дума за нещо дребно, можете да използвате уикенда и да си я запълните сами. Но е възможно да има и течове от много места, тогава района около дупките е понесъл сериозни щети.
Ако повредите не са големи имате представа как можете да се справите, бихте могли и сами да обмажете с мастик или да обработите със самозалепваща мембрана.
Но ако не сте сигурни в себе си, не можете и да проследите къде точно е пробит покривът или пък е трудно и опасно да се работи върху него, по-добре се свържете със специалист.
Ако пък щетите са твърде големи и експлоатационния живот на покрива е към края си, можете да използвате този повод, за да подмените изцяло покритието на покрива си.
СТЪПКА 2: Вижте дали застраховката на имуществото ви не включва и щети по покрива.
Много застрахователни компании признават щети причинени на покрива от бури и лошо време. За това, ако сте предвидлив собственик и сте направили застраховка на имота си, това е моментът да се възползвате от нея и да не се наложат непредвидени разходи.
СТЪПКА 3: Свържете се с надеждна фирма изпълнител.
Много е важно, ако решите да се обърнете към специалист, е да намерите сериозна фирма, на която можете да се доверите. Ако скоро сте ремонтирали покрива си, е възможно той все още да е в гаранция и фирмата изпълнител да поеме щети за своя сметка. Ако това не е така, търсете професионалисти, които ще дадат гаранция за работата си и вие ще можете да разчитате на тях, при евентуален проблем.